2. etapa expedice po Africe – Senegal, Guinea, Pobřeží Slonoviny, Ghana – říjen 2016

2. etapa expedice po Africe – Senegal, Guinea, Pobřeží Slonoviny, Ghana – říjen 2016

Máme za sebou 2 etapu naším autem v Africe. Tentokrát jsme jeli ze Senegalu, přes Guineu a Pobřeží slonoviny do Ghany. V hlavním městě Accře máme zaparkovaný vůz. Fotky a natočený dokument z této cesty můžete vidět v galerii. Navíc 15 minutové video dostalo čestné uznání na filmovém festivalu ve Zruči nad Sázavou a také postup do celostátní soutěže neprofesionálního filmu.

Další informace o expedici

dddf

Expedice je rozdělena na několik etap, vždy cca 5- 6 týdnů. První etapa již byla realizována v rámci závodu Iintercontinental rally a to v autě Toyota Land Cruiser HJ60, 4.0 D., r.v. 1985.

Celá expedice vede z Evropy přes Gibraltarský průplav do Maroka, dále pak Západní sahara, Mauritánie, Senegal (tam jsme dojeli nyní a kde je zaparkovaný expediční vůz). Dál se bude pokračovat v říjnu a to přes Gambie, Guinea, Mali, Pobřeží slonoviny do Ghany. Z hlavního města Ghany Accra, poletíme zpět do Prahy. Při tom, expediční vůz zůstane v Ghaně. Později přiletíme a pokračujeme další etapou Togo, Benin, Nigerie, Kamerun.. …. Cestu by jsme chtěli vést více mimo hlavní komunikace a města, více poznávat odlišný způsob života a dostat se do míst mizejících etnik i krás přírody (pouště, písečné duny, oázy, útesy, skály, vodopády, moře, zvěř…). Spát budeme převážně v autě či ve stanu a jíst z vlastních zásob i místních kulinářských dobrot 🙂

dakar-w- (53)

Cíl je jasný, vidět z mizející původní Afriky co nejvíc…

  • Fotogalerie z Iintercontinental rally